top of page
Image by Niels van Altena

PRAŽENÍ:

Střední

SLOŽENÍ: 

Výběrová káva arabica: 100%

iconas.png

doprava zdarma

MNOŽSTVÍ:

200/400g

PŘÍVLASTKY: 

cukrové třtiny, višně a zeleného jablka

filter%20complete%20final%20(kopie)_edit

Filtr 
Vyvážená výběrová káva z Kolumbie, pěstovaná na svazích hor oblasti Tolima, která v překladu místního názvu označuje "řeku sněhu". Je tak ideálním kompromisem pro ty, kteří preferují méně hořkou kávu s lehkými ovocnými tóny.  Káva je vhodná jak na připravu filtrací, v moka konvičce, tak i v kávovaru.

PŮVOD:

filtr info eng.png

Tolima, Kolumbie (1400-2000 m n.m.)

iconas.png

Družstvo La Orquídea, 60 farmářů

Filtr

Tato káva je mezi zákazníky nejoblíběnější a sedne téměř každému. Zrna pochází z družstva La Orquídea, z hor střední části Kolumbie,. Družstvo se kromě péče o kvalitu a zpracování kávy zaměřuje na lepší život v komunitě, férovější obchod a lepší administrativní zázemí pro další rozvoj. V současnosti asociace čítá na téměř 60 drobných farmářů. Kávové třešně se sklízí v nadmořské výšce 1400 – 2000 metrů, jsou zbaveny slupek v mlýnech promytou metodou a suší se na sluníčku. Přestože tuto kávu doporučujeme spíše na filtraci (french press, překapávač, chemex a pod.), tak je svělá i na mokakonvičku, kde více zhořkne, či do pákového či automatického kávovaru.

iconas.png

Tato káva je výběrové kvality s cupping skóre 83+

iconas.png

Udržitelná a férová

iconas.png

Balená v chráněné dílně do eko-obalu

Tuto kávu, stejně jako i to ostatní jsme vybrali tak, aby byla univerzální cenově dostupná a chuťově sedla co nejvíce lidem. Výběrová kvalita potom znamená, že naše káva je jediného ověřeného původu a je pěstována v podmínkách, které zaručují kvalitu a chuť zrn, která je vysoko nad průměrem.

Jako naše ostatní kávy je i tato opatřena certifikací a kupována transparentně za férové ceny od drobných farmářů, kteří ji pěstují bez
pesticidů a dalších pro tělo nepříznivých látek v souladu s ochranou půdy a vodních zdrojů v okolí. 

Naše káva je ručně balena v chráněné dílně a pražírně v Kostelci nad Labem, která spolupracuje s lidmi s mentálním a fyzickým handicapem. 

Práce zde znamená seberealizaci, mezilidské kontakty, vzdělání a zlepšení dovedností. 

fair bio kava Colombia Tolima.jpg

Družstvo La Orquídea

S každým šálkem k pozitivní změně

Káva představuje jednu z nejrizikovějších komodit pro udržitelnost životního prostředí v následujících dekádách. Proto děláme maximum pro to, abychom s každým šálkem naší kávy zanechali pozitivní stopu ke změně, od zrn až po obal.

obal diagram.png
Image by Rachel Brenner
priprava 1.png
bottom of page