top of page
Image by lin kay_
iconas.png
espresso complete final.png

PŮVOD:

espresso new label.png
iconas.png

Papua-Nová Guinea, oblast Eastern Highlands (1300 – 1750 m. n. m) & Honduras, oblast Las Capucas (1450 - 1600 m n.m.)

Družstvo HOAC ,2600 farmářů & Družstvo COCAFCAL, 80 farmářů

PRAŽENÍ:

Tmavé

doprava zdarma

Espresso 

Výraznější a jemně hořká směs bio zrn z hor oblasti Las Capucas, v Hondurasu a Eastern Highlands v Papuy-Nové Guiney. Káva je ideální pro ty, kteří hledají výrazné hořké chutě podobné klasickému italskému espressu, ale nemají rádi velice přehořklou a přepraženou kávu. Káva je vhodná jak na připravu espressa, ať už v kávovaru či moka konvičce, ale lze jí připravovat i filtrací, pokud hledáte méně intenzivní chuť.

SLOŽENÍ: 

Výběrová káva arabica: 100%

MNOŽSTVÍ:

200/400g

PŘÍVLASTKY: 

Melasa, ořechy, citrusy, mango

Espresso

Směs je tvořena dvěma druhy zrn. První, která tvoří většinu, pochází z Papuy-Nová Guiney, oblasti Eastern Highlands a družstva HOAC. Družstvo drobným farmářům zajišťuje příjem v odlehlých oblastech se špatnou infrastrukturou a omezeným množstvím práce. Kromě toho, také pomáhá s přístupem k čisté vodě, vzděláním či vybavením k produkci. Tato káva je skvělým doplňkem pro blendy na espresso, díky své bohaté chuti s výraznými čokoládovými tóny. Druhou kávou je káva z Hondurasu, oblasti Las Capucas a družstva COCAFCAL, které operuje ve 12 komunitách v oblasti. Družstvo se rozrostlo na téměř 80 členů, kteří mají přístup k bezplatné zdravotní péči a dokonce online kurzům University of Honduras. Farmáři pěstují kávu blízko národního parku Celaque a stejnojmenné nejvyšší hory Hondurasu, která je velkou zásobárnou vody. Pěstitelé hospodaří v nadmořské výšce 1450 - 1600 metrů a kávovníky jsou zastíněny místními jehličnany či ovocnými stromy.

iconas.png

Výběrové kvality a chťově vyvážená

Jedním z našich pilířů je zpřístupnit kvalitní a udržitelnou kávu více lidem. Proto naše kávy vybíráme tak, aby měly vyváženou chuť a sedly co nejvíce lidem. Proto si troufáme říct, že Vás naše kávy nezklame. 

iconas.png

Udržitelná a Férová

Stejně jako naše ostatní kávy, je i tato opatřena certifikaci a kupována transparentně za férové ceny od drobných farmářů, kteří ji pěstují bez
pesticidů a dalších pro tělo nepříznivých látek v souladu s ochranou půdy a vodních zdrojů v okolí. 

iconas.png

Balená v chráněné dílně do eko-obalu

Naše káva je ručně balena v chráněné dílně a pražírně v Kostelci nad Labem, která spolupracuje s lidmi s mentálním a fyzickým handicapem. 

Práce zde znamená seberealizaci, mezilidské kontakty, vzdělání a zlepšení dovedností. 

_edited.jpg
Espresso Special Honduras Las Capucas Bi

Družstva HOAC a COCAFCAL 

S každým šálkem k pozitivní změně

Káva představuje jednu z nejrizikovějších komodit pro udržitelnost životního prostředí v následujících dekádách. Proto děláme maximum pro to, abychom s každým šálkem naší kávy zanechali pozitivní stopu ke změně, od zrn až po obal.

obal diagram.png
Image by Rachel Brenner
priprava 1.png
bottom of page