top of page
Image by lin kay_
selection packaging.png
iconas.png

PŮVOD:

selection info eng.png

Guatemala Huehuetenango, výška 1400-200 m.n.m

iconas.png

Družstvo COMAL , 85 farmářů

PRAŽENÍ:

Střední

SLOŽENÍ: 

Výběrová káva arabica: 100%

MNOŽSTVÍ:

200/400g

PŘÍVLASTKY: 
Karamel, třešně, meloun

doprava zdarma

Selection 

Tato káva je vybraná pro milovníky světlejší a kyselejší kávy a je vhodná zejména pro filtraci (chemex, V60 a jiné), je světlejšího pražení a pochází z oblasti Huehuetenango v Guatemale, z relativně vysokých nadmořských výšek mezi 1400 až 2000 m n.m., kde je pěstování ovlivněno teplými vzdušnými proudy.

Selection

Káva z Guatemaly patří obecně mezi ty nejchutnější a nejjemnější na světě, vysoké nadmořské výšky a bohatá půda totiž vytváří ideální podmínky pro pěstování. Naše káva Selection konkrétně pochází z hor západu Guatemaly, z družstva COMAL, které se mimo jiné zaměřuje na zrovnoprávnění žen mezi pěstiteli, kterých je ve družstvu zhruba polovina. Zajímavostí tohoto družstva je i to, že místní farmáři kromě kávy pěstují i jiné plodiny, čímž podporují zachování biodiversity a ochranu místních ekosystémů, kterým diversita mezi plodinami prospívá. Družstvo farmářům pomáhá s logistikou, managementem kvality a vzděláváním. Každý pěstitel zpracovává a suší svou vlastní kávu. 

iconas.png

Výběrové kvality a chťově vyvážená

Jedním z našich pilířů je zpřístupnit kvalitní a udržitelnou kávu více lidem. Proto naše kávy vybíráme tak, aby měly vyváženou chuť a sedly co nejvíce lidem. Proto si troufáme říct, že Vás naše kávy nezklame. 

iconas.png

Udržitelná a Férová

Stejně jako naše ostatní kávy, je i tato opatřena certifikaci a kupována transparentně za férové ceny od drobných farmářů, kteří ji pěstují bez
pesticidů a dalších pro tělo nepříznivých látek v souladu s ochranou půdy a vodních zdrojů v okolí. 

iconas.png

Balená v chráněné dílně do eko-obalu

Naše káva je ručně balena v chráněné dílně a pražírně v Kostelci nad Labem, která spolupracuje s lidmi s mentálním a fyzickým handicapem. 

Práce zde znamená seberealizaci, mezilidské kontakty, vzdělání a zlepšení dovedností. 

Družstvo COMAL

S každým šálkem k pozitivní změně

Káva představuje jednu z nejrizikovějších komodit pro udržitelnost životního prostředí v následujících dekádách. Proto děláme maximum pro to, abychom s každým šálkem naší kávy zanechali pozitivní stopu ke změně, od zrn až po obal.

obal diagram.png
Image by Rachel Brenner
priprava 1.png
bottom of page