reicor%20complete%20final%20(kopie)_edit
iconas.png

Reicor (mletá káva)

Už pro Vás typický šálek kávy nefunguje? Dostaňte Váš kávový zážitek na další level. Vyzkoušejte přírodní výběrovou BIO kávu obohacenou o houby Reishi a Cordyceps. Objevte vyváženou chuť a nové benefity pro Vaše lepší já.

PŮVOD:

reicor info.png

Guatemala, Čína

PRAŽENÍ:

Střední

SLOŽENÍ: 

Výběrová káva arabica: 92%

Reishi extrakt a prášek: 4%

Cordyceps extrakt a prášek: 4%

MNOŽSTVÍ:

100g/250g

iconas.png

BIO káva i houby té nejvyšší kvality, bez pesticidů a dalších pro tělo nepříznivých látek

Vyvážená chuť a značně vyšší obsah vitálních hub než v jiných produktech.

Balíme v chráněné dílně a podporujeme malé farmáře a jejich družstva, podporující místní komunity

Používáme recyklované, recyklovatelné a ekologické materiály pro redukci naší stopy.

doprava zdarma

O KÁVĚ

Proč tuto kávu?

Ve srovnání s klasickou kávou obsahuje mnohem širší spektrum různých zajímavých látek čistě přírodního původu s potenciálními účinky na náš organismus, ale zároveň si vychutnáte pořádnou nálož kofeinu ve svém oblíbeném nápoji s benefity navíc. Tuto variantu především doporučujeme těm, kteří vedou aktivnější život, či hledají povzbuzení, které v klasickém šálku kávy už necítí. 

Image by Alex Gudino

Výběrová bio káva

Káva pro tuto směs pochází z hor západu Guatemaly, z družstva COMAL, které se mimo jiné zaměřuje na zrovnoprávnění žen mezi pěstiteli, kterých je ve družstvu zhruba polovina. Místní farmáři kromě kávy pěstují i jiné plodiny, čímž podporují zachování biodiversity a ochranu místních ekosystémů.

Káva pochází z nadmořské výšky 1400-2000 m.n.m, je zpracována promytou metodou a má charakteristiky jablka, mléčné čokolády a ořechů.

Káva je výběrová, kupována férově, je v BIO kvalitě.

Snímek obrazovky 2021-02-22 v 16.49.07.

Bio extrakt a prášek Reishi

Reishi, Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá nebo též „houba nesmrtelnosti“ obsahuje množství vitamínů, minerálů i velké množství polysacharidů beta glukanů, ganoderanů, triterpenů, kam patří i kyselina ganoderická či lanostany.

Z hlediska čínské medicíny můžeme reishi najít ve spojení s účinky na doplňování Qi, vyvážení Xue (krev), zklidnění ducha (Shen), transformací Tan (hlen) či posílení esence ledvin.

 

Účinky Reishi podle schválených zdravotních tvrzení EU:

  • Přirozená obranyschopnost - imunitní systém

  • Normální funkce oběhové soustavy

  • Normální hladina cholesterolu v krvi

Snímek obrazovky 2021-02-22 v 16.48.14.

Bio extrakt a prášek Cordyceps

Cordyceps militaris (housenice červená) je v čínské medicíně často spojována s harmonizací těla a doplněním energie, díky tomu je například poměrně populárním suplementem napříč různými odvětvími atletiky.. Podobně jako v reishi v ní můžeme najít řadu polysacharidů, adenosinů, nukleosidů, vitamínů, minerálů i aminokyselin. 

Cordyceps můžeme z hlediska čínské medicíny najít ve spojení s doplňováním Shen Yang (ledvinový yang) posilováním Fei Yin (plicní yin), transformací Tan (hlen), uklidňováním Shen (ducha) a podporou Wei Qi (obrannou qi).

Uvedené informace jsou pouze obecné informace o houbě Cordyceps. V současné době nemá EU schválená žádná zdravotní tvrzení o této houbě.

KVALITNÍ SUROVINY

Houbové prášky a extrakty, které používáme jsou v bio kvalitě a jsou testovány na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Výtažky potom obsahují minimální množství 30% polysacharidů. 

mushrooms-5817768_1920.jpg

LEPŠÍ KÁVA

Naše káva je férová a pochází výhradně od menších farmářů. Všechna zrna jsou v bio kvalitě a při jejich výběru dbáme také na aspekty jako je podpora zemědělských polykultur, které pomáhají zachovat diverzitu. Pěstování kávy spolu s jinými plodinami  totiž nabízí prostor pro existenci místní fauny a flory.

Guatemala%20-%20COMAL%20-%20Don%20Pedro.

OTÁZKY & ODPOVĚDI

Image by Rachel Brenner

JAK HOUBOVOU KÁVU PŘIPRAVOVAT?

Směs je výhradně z mleté kávy a doporučujeme ji připravovat ve formě french pressu. Ideálně v poměru zhruba 14g vody na 10g směsi. Voda by neměla překročit tepotu 95°. Doporučujeme pít 1 až 2 šálky této kávy denně.

 

*Uvedené informace mají pouze informační charakter, nejde tedy o léčbu, návod či výživové tvrzení.

JAK KÁVA CHUTNÁ?

Při vývoji naší směsi jsme se snažili o skloubení maximálního množství vitálních hub v produktu s minimálním dopadem na chuť. Přesto má káva lehký nahořklý nádech chuti specifické pro extrakty hub, výsledná chuť je ale stále téměř stejná jako klasická káva.

JAK SE KÁVA LIŠÍ OD JINÝCH?

Naše směs se liší především vysokým obsahem houbové složky, který je až dvojnásobný oproti jiným produktům. Díky tomu Vám stačí 1-2 šálky denně pro dosažení doporučené denní dávky vitálních hub. Navíc používáme kromě extraktů, které jsou zaměřeny především na obsah polysacharidů, i houbové prášky, které větší množství látek typických pro houby.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI SMĚSÍ HEGA A REICOR?

Směs REICOR doporučujeme aktivnějším lidem, či lidem hledajícím novou dávku energie. HEGA je zaměřená spíše obecněji na všeobecné benefity pro tělo. Výběr souvisí s účinky hub, které nemůžeme v rámci legislativy zmiňovat, neboť nejsou přesně definovány a nejedná se o léčiva. Informace o účincích hub, které jsou ale běžně dostupné přes mnohé zdroje.