top of page
hega%20complete%20final%20(kopie)_edited
iconas.png

doprava zdarma

Hega (mletá káva)
Už pro Vás typický šálek kávy nefunguje? Dostaňte Váš kávový zážitek na další level. Vyzkoušejte přírodní výběrovou kávu obohacenou o houby Chaga a Hericium. Objevte vyváženou chuť a nové benefity pro Vaše lepší já.

PŮVOD:

reicor info.png

Guatemala, Čína

PRAŽENÍ:

Střední

SLOŽENÍ: 

Výběrová káva arabica: 92%

Chaga extrakt a prášek: 4%

Hericium extrakt a prášek: 4%

MNOŽSTVÍ:

100g/ 250g

iconas.png

Káva i houby té nejvyšší kvality, bez pesticidů a dalších pro tělo nepříznivých látek

Vyvážená chuť a značně vyšší obsah vitálních hub než v jiných produktech.

Balíme v chráněné dílně a podporujeme malé farmáře a jejich družstva, podporující místní komunity

Používáme recyklované, recyklovatelné a ekologické materiály pro redukci naší stopy.

O KÁVĚ

Proč tuto kávu?

Ve srovnání s klasickou kávou obsahuje mnohem širší spektrum různých zajímavých látek s potenciálními účinky na náš organismus, ale zároveň si vychutnáte pořádnou nálož kofeinu ve svém oblíbeném nápoji trochu lépe. Tuto variantu především doporučujeme těm, kteří hledají obecné benefity houbových extraktů a prášků, na každý den a pro celé tělo.

Image by Alex Gudino

Výběrová  káva

Káva pro tuto směs pochází z hor západu Guatemaly, z družstva COMAL, které se mimo jiné zaměřuje na zrovnoprávnění žen mezi pěstiteli, kterých je ve družstvu zhruba polovina. Místní farmáři kromě kávy pěstují i jiné plodiny, čímž podporují zachování biodiversity a ochranu místních ekosystémů.

Káva pochází z nadmořské výšky 1400-2000 m.n.m, je zpracována promytou metodou a má charakteristiky jablka, mléčné čokolády a ořechů.

Káva je výběrová, udržitelná a kupována férově.

Snímek obrazovky 2021-02-23 v 15.01.29.

Bio extrakt a prášek Chaga

Chaga (rezavec šikmý) je součástí tradiční ruské a čínské medicíny. Lidé věří v její schopnost oživovat a uklidňovat tělo i ducha. 

V houbě chaga můžeme najít  beta glukany, flavonoidy, steroly, ale také řadu vitamínů, minerálů, melanin či kyselinu betulinovou. V tradiční čínské medicíně můžeme u chagy najít spojení s výživou Gan (játra), Shen (ledviny) a Xin (srdce), přeměnou Tan (hlen), oživením Xue (krev), uklidněním ducha či podporou obranné Qi.

*Uvedené informace jsou pouze obecné informace o houbě chaga, a ne o zdravotní tvrzení. V současné době nemá EU schálená žádná zdravotní tvrzení o této houbě.

s-l300.jpg

Bio extrakt a prášek Hericium

Hericium (Korálovec Ježatý, Lion's Mane), je houba, která má své pevné místo v tradiční čínské medicíně.

Stejně jako jiné vitální houby, je hericium bohaté na polysacharidy - beta glukany, minerály, ale také pro hericium specifické - diterpenoidy. V hericiu ale také můžeme najít kyselinu palmitou či provitamín D2.

 

V tradiční činské medicíně můžeme s hericiem najít spojení s posílením Wei (žaludek), doplněním Pi (slezina), napomáháním trávení, či uklidněním ducha Shen. Dále se o hericiu v této medicíně mluví o posílení činnosti mozku či působením na orgánové soustavy. 

*Uvedené informace jsou pouze obecné informace o houbě hericium, a ne o zdravotní tvrzení. V současné době nemá EU schálená žádná zdravotní tvrzení o této houbě.

KVALITNÍ SUROVINY

Houbové prášky a extrakty, které používáme jsou v bio kvalitě a jsou testovány na více jak 500 druhů známých těžkých kovů, pesticidů a člověku nebezpečných mikroorganismů. Výtažky potom obsahují minimální množství 30% polysacharidů. 

mushrooms-5817768_1920.jpg

LEPŠÍ KÁVA

Naše káva je férová a pochází výhradně od menších farmářů. Všechna zrna jsou v bio kvalitě a při jejich výběru dbáme také na aspekty jako je podpora zemědělských polykultur, které pomáhají zachovat diverzitu. Pěstování kávy spolu s jinými plodinami  totiž nabízí prostor pro existenci místní fauny a flory.

Guatemala%20-%20COMAL%20-%20Don%20Pedro.

OTÁZKY & ODPOVĚDI

Image by Rachel Brenner

JAK HOUBOVOU KÁVU PŘIPRAVOVAT?

Směs je výhradně z mleté kávy a doporučujeme ji připravovat ve formě french pressu. Ideálně v poměru zhruba 14g vody na 1g směsi. Voda by neměla překročit tepotu 95°. Doporučujeme pít 1 až 2 šálky této kávy denně.

 

*Uvedené informace mají pouze informační charakter, nejde tedy o léčbu, návod či výživové tvrzení.

JAK KÁVA CHUTNÁ?

Při vývoji naší směsi jsme se snažili o skloubení maximálního množství vitálních hub v produktu s minimálním dopadem na chuť. Přesto má káva lehký nahořklý nádech chuti specifické pro extrakty hub, výsledná chuť je ale stále téměř stejná jako klasická káva.

JAK SE KÁVA LIŠÍ OD JINÝCH?

Naše směs se liší především vysokým obsahem houbové složky, který je až dvojnásobný oproti jiným produktům. Díky tomu Vám stačí 1-2 šálky denně pro dosažení doporučené denní dávky vitálních hub. Navíc používáme kromě extraktů, které jsou zaměřeny především na obsah polysacharidů, i houbové prášky, které větší množství látek typických pro houby.

JAKÝ JE ROZDÍL MEZI SMĚSÍ HEGA A REICOR

Směs REICOR doporučujeme aktivnějším lidem, či lidem hledajícím novou dávku energie. Hega je zaměřená spíše obecněji na všeobecné benefity pro tělo. Výběr souvisí s účinky hub, které nemůžeme v rámci legislativy zmiňovat, neboť nejsou přesně definovány a nejedná se o léčiva. Informace o účincích hub, jsou ale běžně dostupné přes mnohé zdroje. 

bottom of page